Uređaj za pročišćavanje tehnološke otpadne vode iz procesa prerade ribe isporučen je 2012. godine, kapaciteta 50 m3/dan. Pročišćavanje tehnološke otpadne vode temelji se na DAF tehnologiji.
Princip DAF tehnologije je opisan u točki 1.1.1., uz razliku mehaničkog predtretmana koji je na ovom uređaju objedinjen (nema razlike i dijeljenja na fini i grubi predtretman). Pročišćena voda odlazi iz reaktora uređaja za flotaciju u sabirno-razdjelno okno, a dio vode odlazi u biološki pročistač.
Biološki pročistač radi s tehnologijom potopljenih nosača biomase s kontinuiranim protokom otpadne vode. U spremniku biološkog reaktora, koji je izrađen od zidnih polipropilenskih elemenata i ugrađuje se podzemno, nalazi se potopljeni nosač bio mase koji se pričvršćuje na dno spremnika. Nosač je izrađen od polipropilena u obliku mreže i na njega su vezane kolonije mikroorganizama koje vrše biološko pročišćavanje otpadne vode. Ispod nosača biomase nalaze se membranski aeratori kroz koje se u otpadnu vodu u intervalima upuhuje zrak pomoću puhala koji se nalazi u kontejneru za opremu. Biološki pročišćena otpadna voda gravitacijski odlazi u buffer spremnik.
Mulj koje su se izdvojio na uređaju za flotaciju gravitacijski odlazi u razdjelnik mulja gdje se mulj zgušnjava.
Upravljačka jedinica upravlja svim električnim uređajima (senzori, motori, pumpe). Sam proces pročišćavanja otpadne tehnološke vode se odvija potpuno automatski. Na zaslonu upravljačke jedinice moguće je očitati koji je uređaj trenutno aktivan, vremena rada pojedinih uređaja i poruke greške ili alarma. Prema ulaznom hidrauličnom opterećenju upravljačka jedinica ima mogućnost prebacivanja procesa pročišćavanja otpadne vode u štedni način rada (manja potrošnja električne energije).